KONST / Litografier / Färglitografi 14303620
nr 1430 3620
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Waxholm. Signerad, numrerad 236/360. Färglitografi, bildmått: 56x74, yttermått inklusive ram: 67x86 cm
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 november 2021
kl 18:41:22
6/11 12:13:17
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker